Dünya’nın İlk Dijital Siyasi Süreç Yönetim Sistemi: AK Parti’M Mobil Uygulaması ve Dijital Platformu

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı tarafından 5 Ocak Perşembe günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile AK Parti MYK üyeleri ve İl Başkanlarının katılımıyla AK Parti’M Mobil Uygulaması ve Dijital Platformu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Dr. Ömer İleri programın açılışında yaptığı konuşmada, yaklaşık bir yıldır devam eden, AK Parti teşkilatlarının il, ilçe ve mahalle düzeyinde çeşitli ekiplerinin katılımıyla başarılı bir şekilde yürütülen mobil uygulama ve dijital platform sürecinin ilk meyvesinin alındığını söyledi. Uygulamanın ilk sürüm geliştirilmesinin tamamlandığını, parti içinde yaygınlaştırma sürecini başlamaya hazır olunduğunu ifade eden İleri, platformun, kurulduğu günden bu yana teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan partimiz için dijital dönüşüm noktasında önemli bir mihenk taşı olacağını belirtti. “AK Parti’M Mobil Uygulaması ve Dijital Platformu ile dünyada ilk defa dijital siyasi süreç yönetim sistemini hayata geçiriyor ve dünya çapında teknolojiyi en iyi kullanan parti olma iddiamızı ortaya koyuyoruz.” diyen İleri, uygulama ile teşkilat faaliyetlerinde hız ve verimliliğin daha da artacağını, sahada çok hızlı organize olunacağını dile getirdi.

İleri, dijitalin siyaseti yaklaşımıyla blok zincir, metaverse gibi vizyon etkinliklerle ülkenin dijital geleceğine ilişkin gündem oluşturulduğunu, AR-GE ve inovasyon ekosisteminin nabzının yakından takip edildiğini, dijital teknolojileri dünyada en etkin kullanan siyasi parti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğimizi sözlerine ekledi.

Bilgilendirme toplantısının açılışında konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’M mobil uygulamasının devreye girmesiyle teşkilat faaliyetlerinin daha etkin, hızlı ve verimli yürütüleceğini kaydederek, “Bu uygulama sayesinde inşallah teşkilat mensuplarımızın kendi aralarındaki iletişimi geliştirerek koordinasyonu güçlendireceğiz. Genel merkez ile taşra birimlerimizin karşılıklı veri akışını hızlı ve güvenli bir şekilde sağlayacak bu uygulama özellikle sahadaki çalışmalarımızı rahatlatacaktır. Sistem teşkilat mensuplarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve iş birliğini kolaylaştırma yanında vatandaşlarımızın sorularını en doğru bilgiyle cevaplandırabilme imkanı da verecektir. AK Parti’M mobil uygulama ve dijital platformunun bilhassa kritik bir seçim arifesinde partimizin saha hakimiyetini korumasına ciddi katkı sağlayacağına inanıyorum. Her alanda ve konuda olduğu gibi siyasette dijitalleşmenin öncüsü de AK Parti’dir. Burada teşkilatımızın tüm mensuplarını AK Parti’M mobil uygulama ve dijital platformunu aktif bir şekilde kullanmaya davet ediyorum” dedi.