Forum Metaverse: “Gelecek, Onu Tasarlayana Aittir”

Forum Metaverse etkinliği, katılımcılara artırılmış gerçeklik deneyimi sundu. Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi teknolojilerin kullanılarak fiziksel dünyayı adeta sanal bir dünya ortamında hayata geçiren “metaverse” kavramı, AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nin ev sahipliğinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla “Forum Metaverse” programında ele alındı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri, açılışta yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan bu Forum’da, bir siyasi partinin gerçekleştirdiği ve bir devlet liderinin himayesinde ilk defa “metaverse” kavramının ele alındığını belirtti.

“Gelecek, onu tasarlayana aittir”

“Gelecek, onu tasarlayana aittir.” diyen Ömer İleri, AK Parti olarak bu yeni gelişen platformları, daha gelişme aşamasında doğru anlamanın, konumlandırmanın ve bu gelişim sürecini ortaya koyacakları kavramlarla ve tasarımlarla doğru yönlendirmenin önemini gördüklerini belirtti.

Forum Metaverse etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorum. Toplantımızın sloganı olan, gerçekten beni çok çok mutlu etti, ‘Gelecek Onu Tasarlayana Aittir’, bu ifadeyi çok isabetli buluyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, dünyanın dijital teknolojiler üzerinde inşa edilen yeni bir döneme doğru dolu dizgin gittiğine işaret etti ve kendilerine düşen görevin de kendi insanlarımızı, bu kaçınılmaz geleceğe en doğru, güvenli, güçlü, donanımlı şekilde hazırlamak olduğunu kaydetti.